Archives

now browsing by author

 

Integruotose veiklose – apie asmeninius finansus

Praėjusią savaitę gimnazijos pirmokai dalyvavo integruotose ekonomikos ir verslumo bei matematikos veiklose, kuriose gilino asmeninių finansų įgūdžius. Visų pirmų klasių mokiniai sprendė uždavinius bei ieškojo teisingų atsakymų testinėse užduotyse.

Geriausiai sekėsi Ia klasės mokiniams Orintai Jankauskaitei ir Viliui Sinkevičiui, Ib klasės mokinei Amirai Lindaitei ir Urtei Butautaitei, Dominykui Kupriui bei Vėjūnei Vasiliauskaitei iš Ic klasės.

Integruotas veiklas gimnazijos pirmokams organizavo matematikos vyresnioji mokytoja Asta Pleikienė ir ekonomikos ir verslumo mokytojas metodininkas Nerijus Šarauskas.

Gimnazistai dalyvavo ,,ISM FLOW“

Vasario 25 d. aštuoniolika I-III klasių gimnazistų dalyvavo Lietuvos mokinių ekonomikos ir finansinio raštingumo konkurso ,,ISM FLOW“ I etape.

Konkursą organizavo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, siekdamas sustiprinti Lietuvos mokinių ekonomikos ir finansinio raštingumo žinias. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos finansų ministerija, valstybinė įstaiga ,,Versli Lietuva“,  Valstybinė mokesčių inspekcija, ,,SoDra“, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ekonomikos ir verslumo mokytojų asociacija. Konkursas gimnazijoje organizuotas pirmą kartą.

Ekonomikos žinių konkursas

Paskutinį balandžio penktadienį Jono Graičiūno gimnazijoje vyko ketvirtasis Kelmės rajono mokyklų I-II (9-10) klasių mokinių ekonomikos žinių konkursas. Šiemet konkurse dėl geriausių jaunųjų ekonomistų vardo varžėsi 27 mokiniai iš J. Graičiūno, Tytuvėnų gimnazijų, Elvyravos, Liolių, Kelmės „Aukuro“ pagrindinių mokyklų bei Tytuvėnų Jaunimo mokyklos.

Tradiciškai konkurso užduotis rengė bei darbus vertino Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros docentai Henrikas Karpavičius, Janina Šeputienė, Solveiga Skunčikienė.

Atlikę užduotis ir laukdami, kol darbus įvertins vertinimo komisija, konkurso dalyviai susitiko su verslininke, restorano „Svetainė“ savininke Agne Klevinyte. Tuo metu mokytojai susitiko  diskutuoti su Kelmės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologe Sniegena Urbeliene.

2018 metų konkurso nugalėtojais tapo Kelmės Jono Graičiūno gimnazistai Mykolas Butkus, Paulius Eitmantis ir Viktorija Andrijauskaitė bei Tytuvėnų gimnazijos mokiniai Benas Rauka ir Iveta Jonušaitė. Konkurso laimėtojams įteikti Šiaulių banko prizai bei Kelmas.lt meistrų sukurtos statulėlės. Specialius Kelmės kredito unijos prizus už geriausiai atliktas finansų srities užduotis Kelmės kredito unijos administracijos vadovė Oksana Beržanskytė įteikė J. Graičiūno gimnazijos mokiniams Mykolui Butkui ir Evelinai Grigalaitytei. Jaunieji ekonomistai konkurso metu atliko šešėlinės ekonomikos poveikio valstybės ekonomikai situacijos analizę. Geriausiai tai atlikti sekėsi Tytuvėnų jaunimo mokyklos mokinei Auksei Rezgytei. Ji pelnė Šiaulių universiteto įsteigtą prizą.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė pasidžiaugė aktyviai konkurse dalyvaujančių mokinių pasiekimais bei sėkmingu bendradarbiavimu su Šiaulių universiteto Ekonomikos katedra, visiems dalyvavusiems konkurse mokiniams ir jų mokytojams įteikė padėkos raštus. Paskelbus konkurso laimėtojus, konkurso dalyviai, jų tėveliai, mokytojai, konkurso vertinimo komisijos nariai ir rėmėjai vaišinosi tortu, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Gimnazistų išvyka į lyderiaujančias regiono įmones

Baigiantis mokslo metams Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai džiaugėsi kelione į Šiaulius, kurią organizavo ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas. Šiauliuose mokiniai lankėsi UAB „Putokšnis“ ir UAB „Statga“.

Pirmoji aplankyta įmonė – UAB „Putokšnis“. Gimnazistus pasitiko administracijos direktorė Dovilė Šteimantienė, visus palydėjusi į konferencijų salę ir trumpai pristačiusi įmonės veiklą.

„Putokšnis“ gyvuoja jau 23 metus ir yra vienas iš žinomiausių bei patikimiausių PET pakuotės gamintojų Baltijos šalyse. Įmonėje dirba 106 darbuotojai, iš kurių 35 priklauso administracijai. Įmonė per metus pagamina apie 1,5 mlrd. PET ruošinių, tačiau net 90% savo produkcijos ji eksportuoja į užsienį: Vokietiją, Lenkiją, Naująją Gvinėją, Skandinavijos bei kitas Baltijos šalis. Be to, įmonė, rūpindamasi gamta, jos išsaugojimu, savo klientams siūlo ruošinius iš perdirbtos žaliavos.

Gimnazistai susitiko ir su gamybos proceso inžinieriumi Dainiumi Staniuliu, kuris  surengė ekskursiją po gamybines patalpas. Jos metu mokiniai stebėjo, kaip iš granulių pagaminami ruošiniai, o vėliau ir patys buteliai.

Kita aplankyta įmonė  – UAB „Statga“. Gimnazistus priėmė ir su jais bendravo personalo vadovė Simona Rainienė. Pirmiausia mokiniai buvo nuvesti į cechą. Čia jie susipažino su darbo aplinka: gamybos patalpa didelė, yra daug automatizuotų mašinų, robotų, didelis dėmesys skiriamas darbuotojų saugumui bei sveikatai.

Paskui visi susirinko konferencijų salėje, kur S. Rainienė papasakojo apie įmonės veiklą. UAB „Statga“ priklauso ROL kompanijos grupei ir užsiima metalinių vamzdžių apdirbimo ir keičiamo aukščio stalų gamyba. Kadangi įmonė naudoja automatizuotas mašinas bei turi „Lean“ sistemą, ji yra viena pažangiausių įmonių Lietuvoje. Šiuo metu čia dirba 430 darbuotojų: 96 moterys ir 334 vyrai.

Taigi, gimnazistai turėjo išskirtinę kelionę. Jie apsilankė skirtingose įmonėse, viską pamatė savo akimis, sužinojo daug naujo ir įdomaus.