Ekonomikos žinių konkursas

Paskutinį balandžio penktadienį Jono Graičiūno gimnazijoje vyko ketvirtasis Kelmės rajono mokyklų I-II (9-10) klasių mokinių ekonomikos žinių konkursas. Šiemet konkurse dėl geriausių jaunųjų ekonomistų vardo varžėsi 27 mokiniai iš J. Graičiūno, Tytuvėnų gimnazijų, Elvyravos, Liolių, Kelmės „Aukuro“ pagrindinių mokyklų bei Tytuvėnų Jaunimo mokyklos.

Tradiciškai konkurso užduotis rengė bei darbus vertino Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros docentai Henrikas Karpavičius, Janina Šeputienė, Solveiga Skunčikienė.

Atlikę užduotis ir laukdami, kol darbus įvertins vertinimo komisija, konkurso dalyviai susitiko su verslininke, restorano „Svetainė“ savininke Agne Klevinyte. Tuo metu mokytojai susitiko  diskutuoti su Kelmės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologe Sniegena Urbeliene.

2018 metų konkurso nugalėtojais tapo Kelmės Jono Graičiūno gimnazistai Mykolas Butkus, Paulius Eitmantis ir Viktorija Andrijauskaitė bei Tytuvėnų gimnazijos mokiniai Benas Rauka ir Iveta Jonušaitė. Konkurso laimėtojams įteikti Šiaulių banko prizai bei Kelmas.lt meistrų sukurtos statulėlės. Specialius Kelmės kredito unijos prizus už geriausiai atliktas finansų srities užduotis Kelmės kredito unijos administracijos vadovė Oksana Beržanskytė įteikė J. Graičiūno gimnazijos mokiniams Mykolui Butkui ir Evelinai Grigalaitytei. Jaunieji ekonomistai konkurso metu atliko šešėlinės ekonomikos poveikio valstybės ekonomikai situacijos analizę. Geriausiai tai atlikti sekėsi Tytuvėnų jaunimo mokyklos mokinei Auksei Rezgytei. Ji pelnė Šiaulių universiteto įsteigtą prizą.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė pasidžiaugė aktyviai konkurse dalyvaujančių mokinių pasiekimais bei sėkmingu bendradarbiavimu su Šiaulių universiteto Ekonomikos katedra, visiems dalyvavusiems konkurse mokiniams ir jų mokytojams įteikė padėkos raštus. Paskelbus konkurso laimėtojus, konkurso dalyviai, jų tėveliai, mokytojai, konkurso vertinimo komisijos nariai ir rėmėjai vaišinosi tortu, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.